Keďže imunitný systém malých detí nie je ešte dostatočne „obrnení“, sú oveľa náchylnejšie na infekcie a vírusové ochorenia ako infekcie dýchacích ciest, hnačky, infekcie močových ciest a pod. Častou príčinou ochorenia detí tak býva najmä slabá imunita.
Prvých šesť mesiacov po narodení je organizmus dieťaťa chránený cennými látkami nachádzajúcimi sa v materskom mlieku. Neskôr, v období 6 až 12 mesiacov, začnú prichádzať prvé kašle, nádchy, upchatý nos a ďalšie ochorenia spojené so slabou imunitou, keďže dieťa už spotrebovalo všetky ochranné protilátky získané od matky, ale ešte sa v organizme naplno nerozvinula tvorba vlastných protilátok. Najčastejšie v tomto veku sú najmä opakované ochorenia dýchacích ciest.
Obdobím silno náchylným na ochorenia je najmä nástup detí do jaslí, škôlky alebo školy. Choré dieťa je nočnou morou každého rodiča. Našťastie existujú možnosti, ako ochoreniam predchádzať a to prirodzenou cestou, látkami prírodného pôvodu. Medzi tie najvýznamnejšie patria polysacharidy z hlivy ustricovitej - betaglukany, označované i ako betaglukán alebo beta glucan.